W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film "Samotny mężczyzna"
Data rozpoczęcia 2010-06-27
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Kino studyjne "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Projekcja filmowa

reż.: Tom Ford, scen.: Tom Ford, David Cesarce, zdj.: Eduard Grau, muz.: Abel Korzeniowski, w.: Colin Firth (George), Julianne Moore (Charley), Nicholas Hoult (Kenny), Matthew Goode (Jim), prod.: USA 2009, czas trwania: 99 min.

Nagroda dla najlepszej roli męskiej (C. Firth) na MFF w Wenecji ‘2009

Samotny mężczyzna to historia profesora, który zmaga się z bólem po stracie ukochanego partnera, opowiedziana spektakularnie, ale niespiesznie, niczym z pamiętnika schowanego na dnie szuflady. Wstrzemięźliwa epika opiera się przede wszystkim na pieczołowicie rozplanowanych, surowych kadrach, gdzie każdy kolor, dźwięk i słowo są na swoim miejscu. Tocząca się w latach 60-tych akcja uzupełnia ją o nieokreślony smutek, niepokój.

George (Colin Firth), cierpiący po utracie ukochanego, postanawia pewnego dnia zakupić naboje do swego rewolweru. Tego samego dnia dane jest mu uczestnictwo w splocie nieoczekiwanych wydarzeń. Czy doświadczenia jednego dnia mogą być dla rozgoryczonego człowieka wystarczającym powodem do tego, by zrezygnować z powziętych planów ucieczki przed bezsensowną samotnością?

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej