W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Serce miłości
Data rozpoczęcia 2018-12-03
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

„Serce miłości” 
reż. Łukasz Ronduda 
Polska 2017 / 78 min.
scenariusz: Robert Bolesto
wyst.: Justyna Wasilewska, Jacek Poniedziałek, Magdalena Cielecka, Patryk Pniewski

Pierwszy samodzielny film krytyka sztuki i kuratora Łukasza Rondudy (po zrealizowanym z Maciejem Sobieszczańskim Performerze) to historia miłości dwojga artystów. Pierwowzorami bohaterów są autentyczne postaci, przefiltrowane jednak przez wyobraźnię scenarzysty Roberta Bolesty (Hardkor disco, Córki Dancingu, Ostatnia Rodzina) i reżysera. 
Powstała opowieść o miłości spełnionej, a jednak niemożliwej, o porozumieniu dusz i ciał, któremu na drodze staje rywalizacja. Wchodzimy do świata sztuki współczesnej i pracowni artystów od kuchni, sypialni i łazienki, przyglądamy się z bliska procesowi twórczemu, przenikaniu się życia i sztuki. A zza zakładanych przez bohaterów masek i przybieranych póz powoli wyłaniają się zgoła uniwersalne cierpienia i niezaspokojone pragnienia. Plus niezwykłe kreacje Justyny Wasilewskiej i Jacka Poniedziałka i wystylizowane, klimatyczne zdjęcia Łukasza Gutta.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej