W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: Skins

Data rozpoczęcia 2017-09-17
Godzina rozpoczęcia 16:40
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Nowa Aleksandria, Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału do kupienia w kasie CK lub online
Kategoria Film

dramat, horror / Hiszpania / 2017 / 77′
# freaks / deformacje / równość / fantasy / polska premiera
Skrzyżowanie Pedro Almodovara i Johna Watersa.

Kobieta, która zamiast ust ma odbyt, chłopak, który marzy o zostaniu syrenką, kobieta bez oczu – to tylko trzy przykłady barwnej galerii osobowości, które występują w filmie.

W tej dziwacznej wizji stykamy się z ludźmi znacznie różniącymi się od nas rozmaitymi deformacjami ciał, którzy jednak dzielą z nami te same troski - chcą znaleźć kogoś, kto będzie ich akceptował takimi, jakimi są. Czasami oznacza to, że najpierw muszą odnaleźć samych siebie.

Utrzymany w cukierkowej tonacji pełnometrażowy debiut Eduardo Casanovy to rozbuchany melodramat o szukaniu tożsamości, poczucia własnej wartości i miejsca w społeczeństwie, w którym deformacje ciała czy subwersyjna seksualność nie są w rękach reżysera czynnikiem nastawionym wyłącznie na szok, a raczej orężem w walce z normami estetycznymi prowadzącymi do wykluczenia. Producentem tego osobliwego dzieła jest sam Alex de la Iglesia.

reżyseria: Eduardo Casanova
scenariusz: Eduardo Casannova
obsada: Macarena Gómez , Jon Kortajarena , Carolina Bang, Ana Polvorosa, Candela Peña, Carmen Machi, Secun de la Rosa, Itziar Castro, Eloi Costa, Ana María Ayala

Wydarzenie w ramach: 3. Splat!FilmFest - horror film festival

Najważniejsze wydarzenia cykliczne