W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Sól Ziemi
Data rozpoczęcia 2016-07-16
Godzina rozpoczęcia 18:30
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1, Sala kinowa (poziom - 1)
Organizator Centrum Spotkania Kultur
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł – pojedynczy seans, 35 zł – 4 seanse
Kategoria Film

Sól Ziemi / The Salt of the Earth
reż. Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado
Niemcy, 2014, 110 min.

Sebastiao Salgado, brazylijski fotograf, podróżował po całym świecie przez 40 lat. Dokumentował ludzkość w okresie dramatycznych zmian, będąc tym samym świadkiem najważniejszych wydarzeń na świecie: konfliktów wojennych, klęsk głodu i przymusowych emigracji. Sławę przyniosły mu cykle fotografii poświęcone kondycji człowieka, w których zajrzał do jądra ciemności ludzkości. W swym nowym projekcie fotograficznym, poświęconym pięknu Ziemi, po raz pierwszy odszedł od fotografii społecznej na rzecz dokumentowania terenów nietkniętych przez zachodnią cywilizację, gdzie bez przeszkód nadal rozwija się fauna i flora i gdzie można zobaczyć krajobrazy jakby zaczerpnięte z księgi Genesis. Film pokazuje życie Sebastiao Salgado i jego prace, dzięki którym stał się jednym z najsłynniejszych fotografów na świecie. Poznajemy Salgado z perspektywy jego syna Juliano oraz Wima Wendersa, współreżysera filmu i fotografa.

Lipcowe projekcje filmowe towarzyszące wystawie GENESIS.

Bilety: 10 zł – pojedynczy seans35 zł – 4 seanse

Przy zakupie karnetu upoważniającego do uczestnictwa we wszystkich 4 seansach cyklu bilet na wystawę GENESIS kosztuje 8 zł (czyli jest w cenie biletu grupowego; standardowa cena biletu na wystawę to 14 zł).