W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film "Syryjska narzeczona"
Data rozpoczęcia 2011-10-08
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Projekcja filmowa

reż.: Eran Riklis
scen.: Eran Riklis, Suha Arraf
zdj.: Michael Wiesweg
muz.: Cyril Morin
w.: Hiam Abbass (Amal), Makram Khoury (Hammed), Clara Khoury (Mona), Ashraf Barhom (Marwan)
prod.: Francja/Niemcy/Izrael 2004 (97 min)

Nagroda publiczności na MFF w Locarno ’2004 ; Grand Prix oraz nagroda FIPRESCI, nagroda publiczności i nagroda jury ekumenicznego na MFF w Montrealu ’2004

Wzgórza Golan od lat są przyczyną nieustannych terytorialnych sporów między Libanem, Syrią i Izraelem. Wojskową kontrolę nad tym terenem utrzymuje jednak Izrael. Mona (Clara Khoury), która na Wzgórzach Golan mieszka z całą rodziną, czuje się Syryjką i wkrótce ma poślubić Syryjczyka. Jej narzeczony, daleki krewny Tallel (Dirar Suleiman), aktor komediowy i telewizyjny gwiazdor, mieszka po drugiej stronie granicy. Mona zna go tylko z telewizji, a w sprawie własnego ślubu ma sporo wątpliwości. Boi się, że może podzielić los swojej starszej siostry Amal (Hiat Abbas), która jest maltretowana w domu przez swojego męża Amina (Adnan Tarabshi). Obawy budzi też fakt, że ceremonia zaślubin Mony i Tallala ma się odbyć w Syrii. Mona wie, że kiedy opuści Wzgórza Golan, prawdopodobnie nigdy już nie będzie mogła tu wrócić, nigdy więcej nie zobaczy ani swojej rodziny, ani domu, w którym się wychowała. Bilety w cenie 10 zł ulgowy, 12 zł normalny - do nabycia w kasie kina „Chatka Żaka” na pół godziny przed każdym seansem.
Karnety, w cenie 20 zł, do nabycia w kasie kina w piątek 7.10. na godzinę przed rozpoczęciem przeglądu oraz na pół godziny przed poszczególnymi seansami.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej