W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Szarada
Data rozpoczęcia 2017-06-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin" ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin"
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

„Szarada” (Charade, USA 1963, 1 h 53 min.)
obsada: Audrey Hepburn & Cary Grant
reżyseria – Stanley Donen
Kurator cyklu – dr hab Rafał Szczerbakiewicz

Jeden z najlepszych filmów lat 60-tych. Thriller, romans i komedia w jednym. Ale przede wszystkim film autorstwa Stanleya Donena, który słynie jako najlepszy, najbardziej udany pastisz kina Alfreda Hitchcocka. Donenowi udało się naśladować i styl, i suspens, i relacje damsko-męskie, i poczucie humoru starego mistrza. A ponieważ do głównej roli zaangażował Cary’ego Granta – aktora kojarzonego z Hitchem, wielu widzów traktuje ten film jako film Hitchcocka. Audrey zawsze chciała zagrać z Cary’m. Billy Wilder chciał by jej partnerował w „Miłości po południu”. Wtedy aktor odmówił tłumacząc, że jest za stary na partnera młodej gwiazdy. Wtedy zastąpił go Gary Cooper. Teraz już nie odmówił i oboje stworzyli mistrzowskie, komediowe kreacje. To jeden z ostatnich filmów angielskiej gwiazdy Hollywoodu przed jego wcześniejszą emeryturą na własną prośbę. Ostatni film tegorocznego cyklu. 

Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych przy DDK „Węglin” w Lublinie ma zaszczyt zaprosić na swój siódmy, tematyczny cykl kina klasycznego – Cary Grant.

Cary Grant (1904-1986). Archetyp Filmowego Amanta w najlepszym kinie gatunków (filmy obejmują lata 30’- 60’ XX wieku). Cary, a właściwie Archibald Alec Leach to angielski aktor z Bristolu pracujący w Hollywood, który swoim brytyjskim akcentem, manierami, niepowtarzalnym wdziękiem i słynną autoironią, uwiódł widzów z całego świata na kilka dekad. Aktor reżyserowany przez największych mistrzów Hollywoodu: Cukor, McCarey, Hawks, Stevens, Hitchcock, Capra, Mankiewicz, Donen. Największemu „Czarusiowi” w dziejach kina partnerują największe Gwiazdy swoich czasów: Mae West, Marylin Monroe, Ginger Rogers, Sophia Loren, Ingrid Bergman, Katherine Hepburn, Audrey Hepburn.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej