W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Szczęście świata
Data rozpoczęcia 2017-09-25
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

„Szczęście świata”
reż. Michał Rosa
Polska 2016 / 98 min.
scenariusz: Michał Rosa 
wyst.: Karolina Gruszka, Mateusz Lickindorf, Grzegorz Palkowski, Dariusz Chojnacki, Krzysztof Stroiński, Agata Kulesza, Dorota Segda, Andrzej Konopka

Poetycka opowieść o świecie, który skończył się bezpowrotnie wraz z wybuchem wojny. W śląskiej kamienicy mieszkają Niemcy, Ślązacy, Polacy i Żydzi. Trafia do niej też dziennikarz, szukający tajemniczego autora przewodników po świecie. On także, podobnie jak inni mieszkańcy domu, ulegnie czarowi pięknej Róży... Zachwycająca Karolina Gruszka w głównej roli, wspaniały drugi plan z poruszającą kreacją Dariusza Chojnackiego jako matematycznego geniusza. Film niezwykłej atmosfery budowanej przez scenografię, kostiumy (Barbara Sikorska-Bouffał), muzykę i klimatyczne zdjęcia Marcina Koszałki.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Nagrody:
Festiwal Filmowy Gdynia 2016: nagroda za muzykę (Janusz Wojtarowicz, Motion Trio), nagroda za scenografię (Tomasz Bartczak, Andrzej Kowalczyk)
Prowincjonalia, Września 2017: Jańcio Wodnik za muzykę, Nagroda Dziennikarzy