W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film: Sztuka kochania Michaliny Wisłockiej

Film: Sztuka kochania Michaliny Wisłockiej
Data rozpoczęcia 2017-01-30
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

Polska 2017
reżyseria: Maria Sadowska

scenariusz: Krzysztof Rak
zdjęcia: Michał Sobociński
występują: Magdalena Boczarska, Piotr Adamczyk, Justyna Wasilewska, Eryk Lubos, Jaśmina Polak, Karolina Gruszka, Danuta Stenka, Arkadiusz Jakubik, Wojciech Melwaldowski, Borys Szyc, Katarzyna Kwiatkowska, Katarzyna Cynke, Artur Barciś

Scenariusz biografii Michaliny Wisłockiej (1921-2005), uznanej lekarki - ginekolożki i autorki bestsellerowego poradnika o miłości napisał Krzysztof Rak, scenarzysta „Bogów”. Czy opowiedziana przez Marię Sadowską („Dzień kobiet”) stanie się podobnym sukcesem?
Powikłane losy osobiste, nieproste związki uczuciowe z jednej strony, a z drugiej – walka o publikację książki, która w pruderyjnym świecie PRL-u nie mogłaby się ukazać, gdyby nie determinacja wielu osób związanych i wspierających Wisłocką. Opowieść o kobiecie zwracającej Polakom ich własne ciała, uczącej bliskości, intymności, miłości, nieoczekiwanie staje się bardzo aktualna.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej