W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film "Tatarak"
Data rozpoczęcia 2009-06-12
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Kino studyjne "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Projekcja filmowa

reż.: Andrzej Wajda, scen. (na podst. opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza): Andrzej Wajda, zdj.: Paweł Edelman, w.: Krystyna Janda, Paweł Szajda, Jan Englert, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Julia Pietrucha, prod.: Polska 2009, czas: 85 min.

Historia starzejącej się, doświadczonej życiem Marty borykającej się z nudą i wspomnieniami. Żyje ze swym mężem lekarzem w małym miasteczku. Przypadek sprawi, że przypomni sobie, czym jest miłość, a nawet fizyczna fascynacja. Spotkanie z młodym mężczyzną i jego tragiczna śmierć w trakcie wspólnej kąpieli wywołują w niej uczucia i reakcje, jakich sama się nie spodziewała. Film został realizowany według scenariusza będącego adaptacją opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza p.t. Tatarak. Integralną część scenariusza stanowi opowiadanie pt.: "Nagłe wezwanie" z tomu "Magia" autorstwa węgierskiego pisarza Sándora Máraiego.

bilet: 10/12 zł