W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Truman Show
Data rozpoczęcia 2023-01-25
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Film

Truman Show | Profesura i popkultura w Kinie CSK – Dyskusyjny Klub Filmowy | USA 1998 / reż. Peter Weir

Piotr Celiński, Jan Hudzik, Przemysław Wiatr – trzech uczonych nie wahających się korzystać z cudzych oraz własnych perspektyw i ujęć. Samozwańczy spikerzy radiowi znani jako Profesura i popkultura, konkretnie abstrakcyjni intelektualni utracjusze. Wpatrzeni w kino jako medium i filmy jako matecznik popkulturowych wyobrażeń. Oglądają mało choć dokładnie, ale za to tym bardziej skorzy do wypowiedzi i rozmowy.

Truman Burbank (Jim Carrey) mieszka w uroczym nadmorskim miasteczku i wiedzie przeciętne, raczej szczęśliwe życie u boku kochającej żony. To, co dla wielu byłoby nieziszczalnym marzeniem, Truman otrzymał bez specjalnego wysiłku. Właśnie – otrzymał, a nie zdobył, bowiem Truman jest gwiazdą telewizyjnego serialu emitowanego przez 24 godziny na dobę. O każdym jego kroku decyduje wszechwładny reżyser Christof (Ed Harris), od niego zależy nie tylko to, kogo Truman spotka na swej drodze, ale i to, czy danego dnia będzie świecić słońce. Ale nawet on nie przewidział, że wykreowany przez niego bohater zacznie domyślać się istnienia innego świata – spoza telewizyjnego studia.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej