W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film "W górę Jangcy"
Data rozpoczęcia 2008-10-27
Godzina rozpoczęcia 18:15
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

reż.: Yung Chang
Kanada 2007 (93 min)Historia zaczyna się w chacie rolnika analfabety, który osiągnął samowystarczalność, żyjąc ze swoją rodziną w lepiance nad rzeką. Budowa zapory położy kres jego dotychczasowej egzystencji. Jego córka opuszcza dom, wyrusza w świat, chce się kształcić. Jej uniwersytetem stanie się wielki statek wycieczkowy pływający po Jangcy. Tam pod przybranym angielskim imieniem będzie przyuczana do obsługi zachodnich turystów, którzy do zdjęć pamiątkowych przebierają się w operowe chińskie stroje.
Kamera beznamiętnie rejestruje ten kamuflaż, inny niż za czasów komunizmu. Nowa służba, nowa niewola, nowa maska. Awans społeczny idzie tu w parze z degradacją, postęp materialny odbywa się kosztem zagłady dotychczasowego życia. W mieście przeznaczonym do zalania policja kijami ucisza protestujących. Jak w tym chaosie zachować naukę moralną Konfucjusza o prawości, która zwycięża korzyść?
Tadeusz Sobolewski – GAZETA WYBORCZA


bilet: 10/12 zł; karnet na cały cykl: 50 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej