W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film: W rolach głównych: białoruscy wichrzyciele

Film: W rolach głównych: białoruscy wichrzyciele
Data rozpoczęcia 2017-07-06
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dawna siedziba Teatru im. H.Ch. Andersena
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

W rolach głównych: białoruscy wichrzyciele / Dangerous Acts Starring the Unstable Elements of Belarus – reż. Madeleine Sackle, USA / Wielka Brytania / Białoruś, 2013 r., 76 min.

Film dokumentalny, którego bohaterami są walczący z reżimem niezależni białoruscy artyści. Istniejący od 2005 roku Białoruski Wolny Teatr to bardzo ryzykowna inicjatywa. Nie tylko z powodów finansowych. Ich prowokacyjne, wymykające się schematom spektakle budzą niepokój dyktatorskiej władzy. Aby uniknąć prześladowań i więzienia, zmuszeni są działać w podziemiu. Twórcy filmu pokazują nonkonformistycznych artystów, którzy poprzez swoją sztukę walczą z systemem i próbują zmienić otaczającą ich rzeczywistość. Inspirujący dokument o ludziach, którzy wierzą w siłę artystycznego przekazu i jego wpływ na społeczeństwo. Autorzy filmu przybliżają barwne sylwetki osób, które zdecydowały się walczyć z reżimem na swój sposób, za pomocą sztuki.