W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Wieża. Jasny dzień
Data rozpoczęcia 2018-04-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

Wieża. Jasny dzień
reżyseria: Jagoda Szelc
Polska 2017 / 106 min.
scenariusz: Jagoda Szelc

wyst.: Anna Krotoska, Małgorzata Szczerbowska, Anna Zubrzycki, Dorota Łukasiewicz-Kwietniewska, Rafał Kwietniewski, Rafał Cieluch, Artur Krajewski

W weekend poprzedzający Komunię Świętą Niny w domu, w którym Nina mieszka z rodzicami – Mulą i Michałem – i chorą babcią, przyjeżdża Kaja – młodsza siostra Muli. Jej obecność niepokoi Mulę. To Kaja jest biologiczną matką Niny i Mula boi się, że po kilku latach nieobecności siostra zechce odebrać jej dziewczynkę. W spokojnym dotąd świecie Muli i Andrzeja zaczynają się dziać rzeczy niewytłumaczalne. Jaki jest ich związek z obecnością Kai?

Bezkompromisowy debiut Jagody Szelc to opowieść z pogranicza gatunków. W niemal dokumentalny opis codziennego życia bohaterów (świetne aktorstwo!) przenikają momenty wizyjne, transcendencja przebija się przez szpary rzeczywistości. Niezwykły film, zapowiedź dużego talentu młodej artystki.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej