W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film "Wyspa"
Data rozpoczęcia 2009-03-08
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

Reż. Paweł Łungin,
scen. Dmitrij Sobolew,
zdj. Andriej Żegałow,
muz. Władimir Martynow,
w.:  Piotr Mamonow,  Wiktor Suchorukow,  Dmitrij Diużew,  Jurij Kuzniecow,   Aleksiej Zielenskij,  Yana Yesipovich,  Wiktoria Isakowa,   Nina Usatowa, Olga Demidowa, Timofiej  Tribuncew, Grisza Stiepunow, Siergiej 
Rosja 2006  (112 min)                                                                          
Złote Grono na Lubuskim Lecie Filmowym w Łagowie’ 2007

Gdzieś na północy Rosji w niewielkim prawosławnym klasztorze mieszka wyjątkowo nietuzinkowy człowiek. Jego dziwaczne zachowanie dezorientuje i wprawia w zakłopotanie jego braci mnichów. Ci, którzy odwiedzają wyspę, wierzą, że posiada on moc uzdrawiania, egzorcyzmowania demonów i przepowiadania przyszłości. On sam jednak uważa się za człowieka niegodnego szacunku z powodu grzechu, który popełnił w młodości. Podczas II wojny światowej, w nadziei na uratowanie własnego życia, na rozkaz Niemców zabija swojego przełożonego - szypra Tichona. Film jest przypowieścią, która łączy realia życia codziennego w Rosji z rytuałem zakonnym i porządkiem zajęć w klasztorze.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej