W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Filmowa niedziela: Kłopoty pana Patyka

Filmowa niedziela: Kłopoty pana Patyka
Data rozpoczęcia 2015-10-25
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 PLN, ulgowe 8 PLN
Kategoria Występ

reżyseria: Arild Östin Ommundsen

aktorzy: Adrian Grønnevik Smith, Pernille Sørensen, Jan Gunnar Røise, Åsleik Engmark

czas trwania: 72 min. 

produkcja: Norwegia 2011

dla dzieci w wieku: 7+
Nowe przygody Juniora i Pana Patyka, znanych już polskim widzom z wcześniejszych filmów Pan Patyk i Pan Patyk się żeni. Kolejna ekranizacja książki Anne­-Cath. Vestly. Ciekawe połączenie filmu aktorskiego i animacji, a przede wszystkim kolejna porcja nie­zwykłych przygód, które staną się udziałem dwójki nierozłącznych i nietypowych przyjaciół. 

Junior wraz z rodzicami i bratem przeprowadza się do nowego miasta. Razem z nim wyrusza jego najlepszy przyjaciel, Pan Patyk i jego rodzina - Pani Patyk i małe Patyczątko. Chłopiec jest przekonany, że nie odnajdzie się w nowym otoczeniu. Rodzice i brat wydają się zajęci sobą, więc to Pan Patyk jest dla Juniora powiernikiem i towarzyszem zabaw. Przeprowadzka faktycznie okazuje się dla chłopca wyzwaniem. W nowym mieście nie wszyscy odnoszą się do niego i Pana Patyka przyjaźnie. Starsi koledzy dokuczają chłopcu, a w pobliżu pojawia się tajemnicza postać i porzucone niemowlę, a jakby tego było mało - Pan Patyk nagle znika. Junior się jednak nie poddaje i postanawia odnaleźć najlepszego przyjaciela.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej