W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Filmowa niedziela: "Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa"

Filmowa niedziela: "Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa"
Data rozpoczęcia 2014-11-30
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Spotkanie

"Moja mama jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa"
Francja 2013 / 76’
reżyseria: M. Boréal, T. Chatel
film dla najmłodszych widzów (5-9 lat)
TEMAT: Stawianie czoła problemom

Bilety: normalne 10 PLN, ulgowe 8 PLN

Jeanem i jego bratem opiekują się niania i zapracowany tata. Mama chłopców jest w podróży i przesyła synom pocztówki z najodleglejszych zakątków świata. Jean rozpoczyna naukę w szkole – stawia czoła nowym problemom. Z czasem musi również oswoić się ze smutną prawdą o śmierci mamy.

Kampania „Dzieciaki na Horyzoncie” organizowana przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty adresowana jest do najmłodszych widzów (5-9 lat). Chcemy zaprosić rodziców i opiekunów do wspólnego oglądania filmów z dziećmi i przede wszystkim zmienić myślenie o kinie dla dzieci – przypomnieć, jak dużo emocji, wrażliwości i mądrości może ono wnieść w życie najmłodszych.

Strona internetowa dla rodziców i opiekunów z informacjami o filmach, materiałami do przygotowania dzieci do obejrzenia filmu oraz jego omówienia po seansie (w formie rozmowy, zabawy, gry, fragmentów filmu) jest w przygotowaniu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej