W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Filmowa niedziela: "Nocturna”

Filmowa niedziela: "Nocturna”
Data rozpoczęcia 2015-03-15
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Film

KAMPANIA "DZIECIAKI NA HORYZONCIE"

Nocturna
Francja, Hiszpania 2007 / 88’ / animacja / lektor
reżyseria: Adrià García, Víctor Maldonado
scenariusz: Adrià García, Víctor Maldonado, Teresa Vilardell
dla dzieci w wieku 7+

Bilety:
normalne 10 PLN
ulgowe 8 PLN

Nocturna to przepełniona magią historia chłopca, który musi pokonać swój strach i stawić czoła wielu wyzwaniom, by rozwikłać zagadkę znikających gwiazd. Wyjątkowa animacja, która zabiera widzów w podróż po tajemniczym nocnym świecie. Film skonstruowany z pobudzających wyobraźnię kadrów i ilustrowany piękną muzyką zachwyca i wzbudza wiele pozytywnych emocji.
Tim bardzo się boi nocy i ciemności, ale to właśnie wtedy może robić to, co najbardziej lubi – obserwować światło gwiazd. Pewnego razu spostrzega, że jego ulubiona gwiazda zniknęła. Mimo strachu wychodzi na dach budynku, ale nadal nigdzie nie może jej znaleźć. Co gorsza, znikają również kolejne. Bohater postanawia rozwiązać tajemniczą sprawę. Wyrusza w niezwykłą podróż po nocnym świecie, który jest zupełnie inny niż ten za dnia. W niezwykłej wyprawie towarzyszyć mu będzie tajemniczy Pasterz Kotów, którego zadaniem jest pilnowanie spokojnego snu dzieci.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej