W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Filmy: "Rybka we czworo" / "Wesele Figara"

Filmy: "Rybka we czworo" / "Wesele Figara"
Data rozpoczęcia 2020-02-07
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Film

"Rybka we czworo"
autorzy: Wolfgang Kohlhaase, Rita Zimmer

reżyseria: Ludwik Rene
adaptacja:Ludwik Rene
scenografia: Wojciech Sieciński
muzyka: Edward Pałłasz
czas trwania: 70 min.
obsada: Danuta Szaflarska (Klementyna), Barbara Ludwiżanka (Szarlotta), Irena Kwiatkowska (Cecylia), Czesław Wołłejko (Rudolf)

 


Urocza pamiątka dawnego Teatru Telewizji. Premiera spektaklu odbyła się 10 listopada 1969 roku. Przedstawienie wyreżyserował Ludwik Rene, twórca przez wiele lat związany z Teatrem Dramatycznym w Warszawie (także jego dyrektor), w którym pracowała również Danuta Szaflarska.
„Rybka we czworo” to przewrotna komedia salonowa ze szczyptą czarnego humoru. Bohaterkami są trzy dojrzałe siostry i ich starzejący się kamerdyner, z którym w ciągu długich lat służby wiązały je dalej idące relacje. Idylla mogłaby trwać, gdyby nie to, że Rudolf postanawia opuścić dom i udać się w podróż dookoła świata. Siostry postanawiają go powstrzymać… W spektaklu obok Danuty Szaflarskiej w roli Klementyny wystąpili: Irena Kwiatkowska, Barbara Ludwiżanka i Czesław Wołłejko.
Wojciech Majcherek, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym
 

 "Wesele Figara"
reżyseria: Wojciech Maciejewski

czas trwania: 92 min.

Nowa sekcja w naszym festiwalu: spektakle Teatru Polskiego Radia. Danutka Szaflarska wzięła udział w ponad 170ciu spektaklach, słuchowiskach radiowych. Ta forma teatru oparta przede wszystkim na dźwięku i głosie, często jest niedoceniana przez szeroką publiczność . Dzięki rewolucji cyfrowej, której doświadczamy, zyskuje ona coraz większą popularność . Wybraliśmy z archiwum Teatru Polskiego Radia cztery spektakle , których nie znajdziecie Państwo na serwerach portali radiowych, czy innych. Podchodzą one z rożnych okresów twórczości radiowej . Są więc także przeglądem stylów twórczości audioteatralnej znakomitości tej dziedziny: Gustawa Holoubka, Jana Świderskiego, Wojciecha Maciejewskiego i najmłodszego w tym gronie Waldemara Modestowicza. Wszystkie łączy Danuta Szaflarska wspaniała w tekstach Fredry (Zemsta), Bałuckiego (Grube ryby) , Baumarchais (Wesele Figara) i Moliera (Mizantrop).

Posłuchajcie!

Michał Merczyński, kurator Festiwalu "Śleboda / Danutka"

Wstęp na wydarzenie za okazaniem bezpłatnej wejściówki.
Wejściówki wydawane będą w kasie Teatru Starego od dn. 27.01.2020r.
Na wydarzenie nie prowadzimy rezerwacji miejsc. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki.