W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Finał konkursu ”Plakaton"
Data rozpoczęcia 2015-04-10
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Akcja

Konkurs ten skierowany jest do autorów plakatu i instytucji państwowych i pozarządowych, które za pomocą plakatu reklamowały imprezę kulturalną w Lublinie. Termin realizacji konkursu to marzec-kwiecień 2015 roku.

Organizatorzy przewidują nagrody pieniężne, wydruk plakatu na rok 2015 oraz wystawę pokonkursową, wystawę mistrzów plakatu

Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Akademickiej i Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” oraz Biblioteka im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

Pierwszy konkurs w 2010 roku wygrał Michał Jadczak z plakatem do spektaklu „Już się ciebie nie boję, Otello!”. Jego praca, obecna na lubelskich ulicach przed premierą, wywołała spore zaciekawienie przechodniów. Gdy zawiał wiatr i podnosił się kawałek papieru, zza twarzy Desdemony prześwitywała czaszka. Drugą nagrodę zdobył Sławomir Księżniak za plakat Lenica & Lenica, a trzecie miejsce przypadło w udziale Karolinie Jóźwik za pracę Mikołajki Folkowe. Zwycięzcą kolejnej edycji był plakat 12 edycji LAF. Wielkim zaskoczeniem okazał się fakt, że osobą, która z oparcia krzesła wyczarowała całującą się parę był Wiesław Zięba. Ten sam od Reksia i Baltazara Gąbki. Drugie miejsce zajął Sławomir Księżniak za plakat O-Twórz Lublin, a trzecią Michał Szymanek z pracą 18092011.W 2013 roku jury wskazało na zwycięską pracę Roberta Zająca – hello kitty. Drugie miejsca zajęła Kama Bubicz z plakatem Fatal error, a trzecie objął Kamil R. Filipowski za grafikę koncertu zespołu kIRk.  Nagrodzeni w roku 2014:Chmielnik Anna za plakat „9 Ogólnopolski Festiwal Teatrów Niewielkich-I nagroda, Rybicka Małgorzata za plakat „Afisze graffishe”-IInagroda, Moszyński Marcin za plakat „Long Size Improv” III nagroda, Chmielnik Anna za plakat „XV ogólnopolski Przegląd Inscenizacji Fragmentów Dzieł Wiliama Szekspira w języku angielskim „Scenes from Shakspeare Festival”.

Rozpatrzenie konkursu nastąpi 10.04.2015 przez komisję, w skład której wchodzą: przewodniczący- Bartosz Rejmak -artysta grafik i Kaja Renkas-artysta plastyk, Krzysztof Rumowski- artysta plastyk Wydział Artystyczny UMCS, prof. Artur Popek – artysta plastyk, dziekan Wydział Artystyczny UMCS, Sylwia Hejno – dziennikarz Kurier lubelski, Anna Oleszek-przedstawiciel Biblioteki im. H. Łopacińskiego w Lublinie.
Rozdaniu nagród towarzyszyć będą plakaty z konkursu ,wystawa plakatu Kai Renkas i Bartosza Rejmaka.

Koordynatorem konkursu jest animator kultury Mieczysława Goś.