W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Finał projektu edukacyjno-artystycznego „Jestem tutaj!”

Finał projektu edukacyjno-artystycznego „Jestem tutaj!”
Data rozpoczęcia 2011-12-16
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Wydarzenie

Stowarzyszenie Kulturalne Grupa Projekt zaprasza na finał projektu edukacyjno-artystycznego „Jestem tutaj!”

godz. 17.00
Wernisaż wystawy zdjęć uczestników warsztatów fotograficznych prowadzonych przez Marcina Sudzińskiego oraz otwarty pokaz pracy warsztatowej nad fotografią kolodionową.

Fotografia KOLODIONOWA

Przez blisko dwa miesiące grupa młodzieży obserwowała i aktywnie uczestniczyła w powstawaniu negatywów metodą mokrej płyty kolodionowej. Pod okiem Marcina Sudzińskiego przygotowali własne negatywy, które można będzie zobaczyć na wystawie. W trakcie wernisażu odbędzie się pokaz fotografowania tą techniką, który przeprowadzą sami uczestnicy.
Technika fotograficzna nazwana metodą mokrej płyty kolodionowej (wet plate process) została wynaleziona w 1851 roku przez Gustava Le Gray'a i Fredericka Scotta Archera. Polega na samodzielnym przygotowaniu emulsji na bazie alkoholu, eteru, nitrocelulozy, z dodatkiem soli srebra, wylaniu jej na szkło i naświetlaniu „na mokro” w wielkoformatowej kamerze. Ten proces wymaga dużej wprawy technicznej i cierpliwości, w zamian oferuje nam piękny, trwały negatyw (bądź pozytyw w wersji na czarnym szkle). Wizualne walory tej techniki są niepowtarzalne w żadnej innej technice.

godz. 19.00
Prezentacja poetycko-wizualna w wykonaniu uczestników warsztatów teatralnych

Prowadzenie warsztatów i opieka artystyczna: Mateusz Nowak
Scenografia/wizualizacje: Radosław ERBU Bułtowicz

Praca warsztatowa w czasie projektu polegała przede wszystkim na znalezieniu materiału literackiego, który oddawałby ducha narracji, jaką chcą opowiedzieć dzieci i młodzież. Chcemy opowiedzieć o sobie – o sobie w miejscu i wśród ludzi, z którymi żyjemy. Wybór padł na teksty Dariusza Suski zebrane w tomie poetyckim „Cała w piachu”. Całość zostanie zaaranżowana w przygotowanej specjalnie na tę okazję scenografii wizualnej.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej