W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Finał projektu "Teatr z Sąsiedztwa"

Finał projektu "Teatr z Sąsiedztwa"
Data rozpoczęcia 2012-05-27
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Akcja

W ramach projektu odbył się szereg warsztatów historycznych, filmowych i reporterskich, podczas których uczestnicy zapoznawali się ze sztuką tworzenia wywiadów tradycyjnych oraz rejestrowanych za pomocą kamery. Tematem większości wywiadów była historia Teatru Starego, a zadaniem uczestników wydobycie jak największej ilości informacji, plotek i ciekawostek o nim. Właśnie te wywiady zamieszczone na stronie internetowej projektu www.tzs.teatrstary.eu oraz reportaż z jego przebiegu zostaną zaprezentowane podczas uroczystego Finału w Teatrze Starym.

Autorami oraz organizatorami gali są sami nastoletni uczestnicy projektu, którzy tego dnia przejmą role konferansjerów, inspicjentów, realizatorów światła i dźwięku oraz aktorów, pod opieką merytoryczną pracowników Teatru. Może nie wszystko będzie w pełni profesjonalne, za to spontaniczne i szczere. W kulminacyjnym momencie gali wystąpi grupa dziewcząt w tańcu własnego pomysłu do muzyki z początków działalności Teatru Starego.

Celem programu grantowego Akademia Orange jest promowanie nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży poprzez wspieranie innowacyjnych projektów edukacyjnych, które w nowatorski i atrakcyjny sposób zachęcają do zdobywania wiedzy. Dodatkowym celem Programu jest pokazanie, że Internet i nowoczesne technologie mogą i powinny być narzędziem edukacji, dzięki którym można odkrywać otaczający nas świat. Tematem przewodnim Programu jest edukacja kulturalna.

Partnerami projektu "Teatr z Sąsiedztwa" są:
Stowarzyszenie POSTIS www.postis.pl
Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" www.tnn.pl