W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Finał projektu twórczego METASPACE

Finał projektu twórczego METASPACE
Data rozpoczęcia 2016-12-18
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Sala Czarna, Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Niezależni kreatorzy z Kinematics Dance Company od 4 lat prowadzą w Lublinie edukacyjny i artystyczny dialog z dziećmi oraz młodzieżą, których osobliwa natura stanowi inspirację dla szerokiego spojrzenia na siebie oraz na miejsce, które współtworzymy. W takim ujęciu miasto ze swoim potencjałem różnorodności jest obszarem pogłębiania relacji oraz współpracy kulturalnej, co stanowi możliwość rozwoju w wymiarze osobistym i społecznym. 

METASPACE to roczny projekt stypendialny Katarzyny Świerszcz w dziedzinie tańca, którego fundatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt złożony z cykli warsztatowych w obrębie różnych form ruchu, przygotowania i prezentacji choreografii oraz publikacji tekstu naukowego, w oparciu o dokumentację procesu METASPACE (e-wydanie), trafił do licznej grupy nowych odbiorców. Przygotowany został dla członków Kinematics Dance Company z Lublina poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz dla zaproszonych do projektu osób z zaburzeniami słuchu, a także osób z zaburzeniami wzroku. Swój potencjał mogły również rozwijać osoby z zespołem Downa, dziecięcym porażeniem mózgowym, autyzmem, ADHD oraz HSP. 

Celem cykli warsztatowych była wymiana doświadczeń pomiędzy jego uczestnikami oraz odnalezienie wspólnego języka w komunikacji przy budowaniu choreografii w zintegrowanej przestrzeni. Jej finałowy zapis będzie bazował na podstawowych elementach tańca klasycznego, tańca jazzowego, koordynacji ruchowej, improwizacji tanecznej, na gimnastyce oraz grze boccia, w których to dyscyplinach uczestnicy odkryli swobodę, radość i swoje mocne psycho-fizyczne strony. 

Katarzyna Świerszcz z urodzenia biłgorajanka, z zawodu animator i menedżer kultury, pedagog, instruktor tańca jazzowego oraz choreograf. Tańczy od 11 lat, w rodzinnym mieście prowadzi swoje grupy taneczne, w Lublinie razem z Darią Dziedzic i Mateuszem Urbańskim współtworzy Kinematics Dance Company. 

Fotodokumentacja projektu znajduje się na stronie www.facebook.com/KinematicsDanceCompany

Powiązane:

Galeria Labirynt

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej