W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Finisaż wystawy: „Pamięć rodzinna. Z archiwum Julii Hartwig i Artura Międzyrzeckiego"

Finisaż wystawy: „Pamięć rodzinna. Z archiwum Julii Hartwig i Artura Międzyrzeckiego"
Data rozpoczęcia 2022-10-15
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Galeria NN, ul. Grodzka 34,
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Przez dwa miesiące dotąd szerzej niepublikowane zdjęcia Julii Hartwig można było zobaczyć na wystawie „Pamięć rodzinna. Z archiwum Julii Hartwig i Artura Międzyrzeckiego" w Galerii NN. W najbliższą sobotę Teatr NN zaprasza na finisaż wystawy zorganizowanej w ramach obchodów 101. rocznicy urodzin Julii Hartwig.

Fotografie rodzinne, pojedyncze i w albumach, dokumenty (m.in. świadectwa szkolne) oraz korespondencja – to wszystko w marcu 2018 roku decyzją córki Julii Hartwig, malarki Danielle Lehtinen, trafiło do Pracowni Ikonografii Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”. Przekazane materiały odkrywają lubelski etap życia poetki oraz jej rodziny.

Finisaż odbędzie się w Galerii NN (ul. Grodzka 34). Następnie organizatorzy zapraszają na spacer po centrum Lublina śladami Julii Hartwig. Odwiedzimy miejsca związane z poetką i jej rodziną. Jeśli jednak pogoda uniemożliwi spacerowanie, w sali czarnej Ośrodka „Brama Grodzka - Teatr NN” odbędzie się spotkanie poświęcone Julii Hartwig.

Podczas sobotniego finisażu Galeria NN będzie czynna w godzinach 12:00 - 15:00.