W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Forum Kultury Przestrzeni

Data rozpoczęcia 2007-11-28
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Kategoria Spotkanie

Spotkanie będzie poświęcone prezentacji systemu indywidualnej komunikacji miejskiej MISTER. Jest to system "transportu komórkowego", który do niedawna kojarzył się z wizjami futurystów, a dziś jego testowy 4-kilometrowy odcinek zamierza zbudować Opole. Znany jest też system angielski ULTra www.atsltd.co.uk, i austriacki COASTER www.coaster.at.

Na spotkanie w roli opiniodawców i dyskutantów zostali zaproszeni m.in. przedstawiciele 6 wydziałów UM Lublin:
- Architektury, Budownictwa i Urbanistyki
- Inwestycji
- Dróg i Mostów
- Rozwoju i Funduszy Europejskich
- Transportu Zbiorowego
- Komunikacji
Pojazdy sieci MISTER to przeszkolone 5-cio osobowe gondole podwieszone na szynie umocowanej na słupach. Po ruszeniu z przystanku, gdzie czeka zawsze kilka gondoli, są one przyśpieszane do prędkości ok. 40 km/godz i włączają się do ruchu na głównej magistrali, wchodząc w lukę między innymi pojazdami. Wszystko odbywa się automatycznie. Pojazdy pobierają energię z szyny i poruszają się cicho na kilkunastu rolkach.
Biorąc pod uwagę cele Forum Kultury Przestrzeni, spotkanie to ma być próbąswobodnego spojrzenia na Lublin przyszłości, a jednocześnie okazją do rozmowy o całościowym systemie komunikacji w naszym mieście. Być może refleksja nad MISTER-em doprowadzi nas do ciekawych przemyśleń w ogóle nt. poruszania się po Lublinie.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne