W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Galeria Edukacyjna prezentuje: Czy kolory mają kształty?

Galeria Edukacyjna prezentuje: Czy kolory mają kształty?
Data rozpoczęcia 2017-10-24
Godzina rozpoczęcia 12:00
Data zakończenia 2017-12-10
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa czynna od 24.10 do 10.12.2017 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)

Jaki kształt ma dźwięk? Czy pojedyncze barwy mogą kryć w sobie jakieś znaczenie? Jak oddziałują na nas kolory? Lepsze są żywe, jaskrawe czy ciemne, przygaszone i ponure? Czy czerń i biel są kolorami czy może czarno-biały rysunek nie jest kolorowy? Co może kryć w sobie prosty kwadrat? I wreszcie: czy kolory mają kształty? Te pytania są punktem wyjścia nowej wystawy w Galerii Edukacyjnej.

Prezentacja obejmuje prace artystów takich jak: Laura Castagno, Jan Dobkowski, Julian Raczko, Józef Robakowski, Zygmunt Rytka, Kajetan Sosnowski, Ryszard Winiarski, Tomasz Zawadzki, Jan Ziemski.

Na zwiedzanie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami, a także szkolne i przedszkolne grupy zorganizowane.
Grupy zorganizowane obowiązują zapisy: / tel. 466 59 20 wewn. 32

***

Galeria Edukacyjna ma za zadanie oswoić najmłodszych odbiorców z barwnym i zaskakującym światem sztuki współczesnej. Służą temu tematyczne wystawy prac z kolekcji Galerii Labirynt oraz ze zbiorów Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Wystawom towarzyszą drukowane przewodniki z zagadkami i zadaniami, które przybliżają prezentowane dzieła.