W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Galeria Edukacyjna prezentuje: Gesty

Galeria Edukacyjna prezentuje: Gesty
Data rozpoczęcia 2017-03-07
Data zakończenia 2017-06-30
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Galeria Edukacyjna ma za zadanie oswoić najmłodszych odbiorców z barwnym i zaskakującym światem sztuki współczesnej. Służą temu tematyczne wystawy prac z kolekcji Galerii Labirynt oraz ze zbiorów Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Każdego dnia komunikujemy się między sobą nie tylko za pomocą słów, lecz także poprzez gesty, które są istotnym elementem mowy ciała. Czy artyści odnoszą się w swoich pracach do gestów? Czy mogą bawić się ich formą bądź nadawać im nowe znaczenia? Co kryje się za tajemniczym terminem „malarstwo gestu”? Te pytania stały się inspiracją nowej wystawy w Galerii Edukacyjnej pod tytułem Gesty.

Prezentacja obejmuje dzieła następujących artystów: He Chengyao, Paweł Janicki, Andrzej Lachowicz, Włodzimierz Pawlak, Maria Pinińska-Bereś, Józef Robakowski, Jan Świdziński.

Na zwiedzanie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami, a także szkolne i przedszkolne grupy zorganizowane. Każdemu dziełu towarzyszy opis.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej