W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Gdzie cię znowu niesie?” | Spotkania podróżnicze w CSK

„Gdzie cię znowu niesie?” | Spotkania podróżnicze w CSK
Data rozpoczęcia 2023-03-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Po co podróżować, dlaczego opuszczać bezpieczne miejsce zwane domem i wyruszać na spotkanie z nieznanym, ze zgiełkiem wielkich miast, z bezgranicznymi pustkowiami gdzie króluje przyroda, z ludźmi, kulturą, tradycjami, które nie są „nasze”? Czy współczesny obieżyświat wkracza na obcą ziemię z pewnością siebie i uzbrojony w wiedzę przeszłych pokoleń czy jednak za każdym razem czuje się jak odkrywca nowego świata? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć podróżnicy, których Centrum Spotkania Kultur będzie zapraszać w ramach nowego cyklu spotkań, pt. „Gdzie cię znowu niesie?”

Pierwszym gościem będzie pani Karina Nowacka - entuzjastka podróży, filmoznawczyni, historyczka sztuki, wielbicielka twórczości Pedro Almodóvara. Jak sama mówi: Manuela w filmie „Wszystko o mojej matce” powiedziała, że „Tramwaj zwany pożądaniem” zmienił jej życie. Moje życie odmienił Almodóvar. Podróżuję do Hiszpanii do miejsc znanych z filmów, a po Madrycie spaceruję ścieżkami bohaterek Almodóvara, aby pełniej zanurzyć się w hiszpańskiej kulturze.

Po spotkaniu odbędzie się projekcja filmu Pedro Almodovara.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odbioru w Kasie CSK

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej