W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Generał Nil" ze specjalnymi napisami dostosowanymi do potrzeb osób głuchych

"Generał Nil" ze specjalnymi napisami dostosowanymi do potrzeb osób głuchych
Data rozpoczęcia 2016-03-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Sala Rady Wydziału Humanistycznego UMCS, Budynek tzw. "Nowej Humanistyki" Plac Marii Curie-Skłodowskiej 4A Lublin
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

17 marca o godz. 18.00 w Sali Rady Wydziału Humanistycznego UMCS odbędzie się pokaz filmu "Generał Nil" (reż. Ryszard Bugajski, 2009 r.) ze specjalnymi napisami dostosowanymi do potrzeb osób głuchych. 
Gośćmi pokazu będą m.in. podopieczni Polskiego Związku Głuchych Oddział Lubelski. 

Napisy do filmu wykonał student Lingwistyki Stosowanej, pan Radosław Wójcik.
W ramach tego kierunku studiów, na UMCS szkoleni są tłumacze ustni, pisemni oraz audiowizualni. Moduł audiowizualny obejmuje naukę robienia napisów, napisów dla niesłyszących, wersji lektorskiej i audiodeskrypcji dla niewidomych.

Pokaz ma na celu wyszkolenie tłumaczy w profesjonalnym przygotowywaniu opracowań audiowizualnych dla niesłyszących, zwrócenie uwagi na częściowe wykluczenie osób niesłyszących z obiegu kultury audiowizualnej i naukowe badanie nad jak najlepszym dostosowaniem napisów do tej niepełnosprawności.

Filmy z napisami studentów UMCS można oglądać także w co drugi czwartek w Dzielnicowym Domu Kultury "Węglin" (w ramach cyklu "Kino muzyki"). 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej