W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Głuchy Labirynt – oprowadzanie w PJM – zwiedzanie trzech wystaw

Głuchy Labirynt – oprowadzanie w PJM – zwiedzanie trzech wystaw
Data rozpoczęcia 2022-05-08
Godzina rozpoczęcia 13:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Oprowadzanie w PJM po aktualnych wystawach w Galerii Labirynt: „Ми з Вами! / My z Wami!”, „Napad na bazar 2”, „Kolekcja dostępna vol. 2”.

Wydarzenie odbędzie się na parterze. Oprowadzanie w Polskim Języku Migowym.
Zapisy są prowadzone online poprzez formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie www.labirynt.com.

„Ми з Вами! / My z Wami!” to wystawa połączona ze sprzedażą dzieł, z której dochód w całości zostanie przekazany na pomoc osobom przybywającym do Polski z ogarniętej wojną Ukrainy. Wpłaty za dzieła będą dokonywane na konto Stowarzyszenia Homo Faber, działającego w Lublinie od 2004 roku na rzecz praw człowieka, integracji i przeciw dyskryminacji. Wśród zgromadzonych na wystawie dzieł są prace malarskie, rysunki, druki, zdjęcia i obiekty.

Idea „Napadu na bazar” jest niespełnionym marzeniem o doświadczeniu rzeczywistości w sposób, jakiego oczekujemy. To idea skrajnego działania i to, co ona reprezentuje jest tu kluczowa, a nie samo jej urzeczywistnienie. „Napad na bazar” jest pewnym wzorem postawy, do której dąży artysta, Franek Warzywa, ale która nie opuszcza sfery marzeń. Fascynuje go nieskrępowana wolność i sprzeciw wobec narzucanych ograniczeń, które wiążą się z wejściem na ścieżkę przestępczą.

„Kolekcja dostępna” to druga odsłona wystawy prac ze zbiorów Galerii Labirynt uzupełnionych o adaptacje przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami oraz migrantek i migrantów. Przygotowane materiały pozwalają na swobodny i samodzielny odbiór wystawy przez każdą osobę bez względu na wiek czy poziom sprawności.

Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.

Warsztaty trwają ok. 60 minut.

Prowadzenie: Anna Śmierzchalska, edukatorka Galerii Labirynt

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej