W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Golec uOrkiestra „Kolędowanie z Papieżem”

Golec uOrkiestra „Kolędowanie z Papieżem”
Data rozpoczęcia 2022-01-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Płatny
Kategoria Koncert

Z okazji Bożego Narodzenia, Bracia przygotowali dla widzów niezwykły prezent – wzruszający koncert, w którym zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy… razem z Janem Pawłem II.

Elementem przedsięwzięcia są unikatowe nagrania, które Łukasz i Paweł otrzymali od zaprzyjaźnionej Siostry Teodory, Sercanki, która pracowała podczas pontyfikatu Jana Pawła II na Watykanie. To dźwiękowy zapis kolęd, które Ojciec Święty śpiewał w Watykanie podczas papieskich Wigilii. Materiały zostały odrestaurowane i stały się częścią specjalnie przygotowanych nowych aranżacji. W czasie koncertu Golec uOrkiestra zaprezentuje 15 kolęd, ale także podzieli się swoimi świątecznymi wspomnieniami i opowie, dlaczego ich marzeniem było wspólne kolędowanie z Janem Pawłem II. Będzie to również okazja, by dowiedzieć się, dlaczego dla Ojca Świętego śpiewanie polskich kolęd było tak ważną świąteczną tradycją?

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej