W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Grażyna Auguścik "2 The Light"

Grażyna Auguścik "2 The Light"
Data rozpoczęcia 2024-05-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I-100 zł, II-80 zł, III-60 zł, IV-30 zł
Kategoria Koncert

Prosto z Chicago przyjedzie do Lublina zjawiskowa wokalistka jazzowa Grażyna Auguścik. Przedstawiać jej nie trzeba: przez całe lata zwyciężała w swojej kategorii w plebiscytach magazynu Jazz Forum, występowała z gigantami jazzu światowego (Jim Hall, Randy i Michael Brecker, John McLean, Patricia Barber) i polskiego (Urszula Dudziak i Michał Urbaniak), nagrała dwanaście płyt. Dyplom ukończenia słynnej Berklee College of Music w Bostonie (z wyróżnieniem), wręczali jej Al. Jarreau i Phil Collins. Teraz artystka zaprezentuje swoje nowe oblicze: wykona repertuar autorski, piosenki, które powstawały przez lata, a towarzyszyć jej będą znakomici muzycy, Rob Clearfield (fortepian), Rafal Sarnecki (gitara), Sebastian Frankiewicz (perkusja) i Max Mucha (kontrabas). Grażyna Auguścik przypomni także najbardziej znane utwory ze swoich wcześniejszych projektów – to może być wokalny koncert dekady!

 

Zaprasza Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym w Lublinie

Grażynie Auguścik będą towarzyszyć znakomici muzycy, z którymi Artystka współpracuje od lat. Razem tworzą i wzajemnie się inspirują. Fuzja ich różnych światów i doświadczeń – słowiańskości i jazzu zza oceanu – tworzy niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju klimat. Wspólny, wypracowany przez lata język muzyczny jest niezwykle oryginalny i nie daje się porównać z innymi wykonawcami. Każdy utwór zaskakuje wielką świeżością i inwencją twórczą, a genialny głos i absolutnie zjawiskowe wokalizy Grażyny Auguścik sprawiają, że ma się ciarki przez większość koncertu!

Grażyna Auguścik-vocal
Rob Clearfield (USA)-pianino
Max Mucha - bas
Rafał Sarnecki - gitary
Sebastian Frankiewicz – perkusja

Grażyna Auguścik to wokalistka o międzynarodowej sławie. Polka, choć od blisko ćwierćwiecza mieszkająca w Stanach. Dyplom ukończenia studiów odebrała z rąk Phila Collinsa i Ala Jarreau. Jej niezwykły głos, zaliczany do najważniejszych w światowym jazzie, pojawił się na kilkudziesięciu płytach. Siłą i barwą głosu Auguścik zachwycają się krytycy po obu stronach Atlantyku - piszą między innymi o niezwykłym brzmieniu, swobodzie i własnym stylu wokalnej interpretacji, wyjątkowej precyzji, świeżości i inwencji. Koncertowała i nagrywała z takimi sławami jak Jim Hall, John Medeski, Patricia Barber, Michał Urbaniak i Urszula Dudziak. Przez kilka lat z rzędu (2002-2006) uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez magazyn "Jazz Forum". Gra tylko z muzykami, których dobrze zna i ceni. Współpracowała z artystami takimi jak: Michael and Randy Brecker, Jim Hall, Patricia Barber, John Medeski, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, John McLean, Terry Callier, Ernie Adams, Kurt Rosenwinkel, Paul Wertico, Robert Irving III, Andrzej Jagodziński, Paulinho Garcia, Bogdan Hołownia, Jarek Bester i kilku innych.

Miejsca IV - scena widoczna jest tylko z pozycji stojącej

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną.