W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Grupa Splendor „MYŚLI I SŁOWA” – wystawa

Grupa Splendor „MYŚLI I SŁOWA” – wystawa
Data rozpoczęcia 2024-03-09
Data zakończenia 2024-04-06
Miejsce Biblioteka Azyl Galerii Labirynt, ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Zgłębiając biblioteczne zbiory, Grupa Splendor zadaje sobie pytanie o swoje składniki bazowe. Poszukując czułych punktów, rzeczy ulubionych, słabości i bzików członkowie/członkinie kolektywu sięgają po pomoc do literatury. Odpowiedzi i wsparcie przynoszą im książki, wiersze i komiksy.
 
Punktem wyjścia do stworzenia wystawy był pomysł na wykreowanie własnych kompozycji słowno-obrazkowych, które miały urzeczywistnić się w postaci wiszących na ścianie półek. Osobiste opowieści na temat ciała i ducha, miłości do otaczającej nas natury i ludzi, a także frustracji i spełnienia będzie można odczytać z poszczególnych instalacji. Dzięki różnorodności spojrzeń i charakterów samych artystów i artystek, na wystawie będzie można odnaleźć siedem odmiennych historii.
 
Grupa Splendor to septet artystyczny współtworzony przez Mariannę Stręk, Andrzeja Wieczorkiewicza, Angelikę Rudak, Ewę Dąbkowską, Aleksandrę Jastrzębską, Julię Perpetuę Piestrzyńską i Marię Gil. Twórcy/twórczynie wywodzą się z Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie podczas pandemii, odnaleźli we własnym gronie poczucie bezpieczeństwa i nieskrępowaną radość tworzenia. Cechują się różnorodnością postaw artystycznych i odrębnością przekonań. Punktów wspólnych poszukują podczas dialogu i współpracy, co owocuje tworzeniem nowych sytuacji artystycznych. Oprócz wystaw realizują open calle i wydarzenia muzyczne.
 
Wybrane wystawy:

  • „Hulaj dusza, Wisły nie ma” w Pawilonie Edukacyjnym Kamień nad Wisłą, Warszawa, 29.08-6.09.2022
  • „Obraz podręczny” w Galerii Widna, Kraków, 15-31.07.2022
  • „7 grzechów głównych” w Sklep Galeria Karowa, Warszawa, 25-30.05.2022
  • „Ciepło – Zimno” w Galerii Sztuki Współczesnej MD_S, Wrocław, 11.12.2021-2.01.2022
  • Wystawa poplenerowa w Galerii Przyszła Niedoszła, Warszawa, 2-9.10.2021

Otwarcie wystawy: 8.03.2024 (piątek), godz. 18.00
Wystawa czynna do: 6.04.2024 (wt.–sob., godz. 13.00–18.00)
Wstęp: wolny
Dostępność: Wydarzenie odbywa się na parterze, w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych.