W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Grupa w Składzie
Data rozpoczęcia 2019-06-14
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Wirydarz
Organizator Lubelski Salon Artystyczny
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

Grupa w Składzie - formacja muzyczna założona na przełomie lat 60. i 70. w Ożarowie, z inicjatywy Milo Kurtisa. W skład grupy, poza Kurtisem wchodzili Jacek Malicki oraz Andrzej Kasprzyk. Członkowie Grupy w Składzie nie posiadali akademickiego wykształcenia muzycznego, interesowali się jednak muzyką współczesną, a twórczość Johna Cage’a czy Karheinza Stockhausena stanowiła jedno ze źródeł inspiracji ich działalności. Nawiązywali także do praktyk artystycznego ruchu fluxus.

Grupa w Składzie tworzyła unikalną muzykę, opierającą się głównie na improwizacji, komunikacji i muzycznej dekonstrukcji, co nadawało ich brzmieniom eksperymentalnego, a zarazem intuicyjnego charakteru. W przypadku GWS ciężko bywało odróżnić próbę od koncertu – płynność przechodzenia od jednej formy do drugiej, brak jasnych podziałów początku i końca koncertu, skupienie się na interakcji i komunikacji to wyróżniki Grupy.

Zespół zawiesił swoją działalność w 1975 roku. Powrócił w roku 2008 i wznowił (ograniczoną) działalność koncertową. W 2014 r. ukazała się płyta dokumentująca dokonania eksperymentujących z dźwiękiem i sztukami wizualnymi improwizatorów z Grupy w Składzie.

Wydarzenie jest częścią 6. Prezentacji form muzyczno-teatralnych "Dźwięki słów" >>>

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej