W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Holocaust Deodato
Data rozpoczęcia 2019-12-13
Godzina rozpoczęcia 16:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

Niektórzy reżyserzy są wymagający, niektórzy reżyserzy są trudni, ale tylko jeden został oskarżony o zabicie swoich aktorów. Polska premiera.

„Cannibal Holocaust” zapisał się w historii kina jako jeden z najbardziej kontrowersyjnych tytułów. Miał pokazywać prawdziwe zwyczaje ludności praktykującej kanibalizm, a zyskał status kultowego wśród fanów horroru. Przeniósł gatunek gore na zupełnie nowy poziom, wywołał skandal oraz zapoczątkował modę na kino kanibalistyczne. Sama produkcja sprowadziła na reżysera Felipe M. Guerra problemy, niemniej jednak cieszyła się popularnością wśród miłośników kina grozy. Jak stwierdził reżyser, nigdy nie był on związany z tym gatunkiem.

W „Holokaust Dedato” Ruggero Deodato opowiada o swojej młodości, twórczości, spaghetti westernach i włoskim Bondzie oraz wpływie głośnego dzieła na jego życie i karierę. Chociaż na koncie ma tak drastyczne dzieło, okazuje się naprawdę sympatycznym człowiekiem, którego słucha się z prawdziwą przyjemnością. Nawet jeżeli nie preferujesz brutalnego kina ze zjadaniem ludzi, wywiad z włoskim reżyserem i tak koniecznie warto zobaczyć.

premiera: Fantaspoa 2019
reżyseria: Felipe M. Guerra
obsada: Ruggero Deodato
film dokumentalny / Brazylia / 2019 / 71min