W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

II Annual Conference of DARIAH-PL: Humanistyka cyfrowa – badanie tekstów, obrazów i dźwięku

II Annual Conference of DARIAH-PL: Humanistyka cyfrowa – badanie tekstów, obrazów i dźwięku
Data rozpoczęcia 2015-11-26
Data zakończenia 2015-11-27
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zapraszają na konferencję II Annual Conference of DARIAH-PL: Humanistyka cyfrowa – badanie tekstów, obrazów i dźwięku.

Będzie to pierwsza konferencja pod patronatem DARIAH-PL po przyjęciu Polski (6 listopada br.) do DARIAH-ERIC (Digital Research Infrastructure for the Arts and Humanities), najważniejszego międzynarodowego porozumienia w obszarze humanistyki cyfrowej. Jak piszą organizatorzy: „Humanistyka cyfrowa jest obecnie najdynamiczniej rozwijającym się nurtem badań naukowych. Na jej gruncie wypracowano szereg nowatorskich narzędzi i metod pozwalających na eksplorację współczesnej cyfrowej kultury i zdigitalizowanej przeszłości”.

W konferencji weźmie udział ponad 50 specjalistów z Polski i z zagranicy. Podczas dwudniowych obrad przewidziany jest między innymi panel dyskusyjny Humanistyka cyfrowa w kontekście problemów z kulturą 2.0 oraz warsztaty dla uczestników (między innymi z badania i tworzenia gier, analizy zdjęć historycznych, remiksu, neurokognitywistyki i narzędzi cyfrowych w edukacji).

Partnerzy:

Ośrodek „Brama Grodzka-TEATR NN”,

UCZNiKO UMCS,

Centrum Badania Gier Video UMCS,

CBR e-Humanistyka UMCS

 

Termin: 26-27 listopada 2015

Miejsce obrad i prezentacji: UMCS i Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”

Strona internetowa konferencji: http://2015.dariah.pl/

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej