W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

II Lubelski Festiwal Piosenki Autorskiej i Poetyckiej - dzień drugi

II Lubelski Festiwal Piosenki Autorskiej i Poetyckiej - dzień drugi
Data rozpoczęcia 2013-03-09
Godzina rozpoczęcia 14:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Festiwal

godz. 14.00 - Koncert Konkursowy
Artyści z programem piosenek Jacka Kaczmarskiego, piosenki autorskiej i poetyckiej.
Wstęp wolny

godz. 18.00 –23.00 Koncert Galowy

Część 1. godz. 18.00 – Koncert Laureatów

Część 2. godz. 19.00 – Minirecitale piosenki autorskiej

Występy wykonawców, którzy zostali nagrodzeni podczas ogólnopolskich festiwali piosenki poetyckiej . Z autorskimi programami zaprezentują się między innymi:
Tomasz Rokosz – polonista, kulturoznawca, muzyk, z zawodu wykładowca uniwersytecki, z zamiłowania autor piosenek. W jego dwudziestoletniej działalności artystycznej warto zauważyć między innymi: kilkuletnią współpracę z OPT „Gardzienice” (spektakl Carmina Burana); działalność w grupie Się Gra (Folkowy Fonogram Roku 2000); monodram „Wniebogłosy”; laury zdobywane na wielu konkursach i festiwalach (Nowej Tradycji, Ogólnopolskich Spotkaniach z Literaturą Świata, Zajeździe Bardów, Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Autorską „Oranżeria”, Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona). Na „Metamorfozach Sentymentalnych” zaśpiewa swoje piosenki. Wystąpi ze znanym lubelskim pianistą i kompozytorem Bartkiem Abramowiczem.

Paweł Wójcik – Artysta z Płocka, zdobywca nagrody publiczności na Festiwalu „Nadzieja” w Kołobrzegu w 2012 roku ,Grand Prix Festiwalu OSPA 2012 w kategorii autorska piosenka kabaretowa oraz nagrody Wojciecha Bellona na 48 SFP w Krakowie. Pomimo, że występuje od niedawna ma na swoim koncie kilkadziesiąt piosenek. Pisze o życiu na wesoło i smutno. Publiczność kocha go zarówno za poczucie humoru, jak i głęboką refleksyjność jego tekstów.Razem z Tomaszem Sarniakiem nagrali dwie płyty: „Toasty” i „Koniaczek”.

Kwartet ProForma – poznański zespół wykonujący piosenkę autorską oraz utwory takich wykonawców jak: Jacek Kaczmarski, trio Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński czy Stanisław Staszewski. Zespół wykonuje utwory Georgesa Brassensa (w tłumaczeniach Wojciecha Młynarskiego) oraz Nicka Cave`a i Toma Waitsa, w autorskich tłumaczeniach Przemysława Lembicza. Cechą charakterystyczną Kwartetu są bogate aranżacje, w których oprócz instrumentarium podstawowego pojawiają się również kontrabas, akordeon i mandolina. Podczas swojej ponad dziesięcioletniej już działalności Kwartet zagrał ponad 700 koncertów w całej Polsce oraz za granicą (Niemcy, Ukraina). Występował między innymi u boku: Boba Geldofa, Kazika Staszewskiego, Renaty Przemyk, Przemysława Gintrowskiego, Jacka Bończyka, Kuby Sienkiewicza, Dra Yry, Mirosława Czyżykiewicza, Grzegorza Tomczaka czy Zespołu Reprezentacyjnego.

Część 3. godz. 21.30 – Recital Mirosława Czyżykiewicza
Kompozytor, poeta, pieśniarz, malarz. Zdobywca wielu nagród- m.in. nagrody na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej (FAMA) oraz I nagrody im. J. Kaczmarskiego za całokształt swojej pracy przyznawanej przez Kapitułę tej nagrody SFP w Krakowie a także szereg wspaniałych, niezapomnianych koncertów na festiwalach, przeglądach, w audycjach radiowych .
Cenią go zarówno miłośnicy Stachury, Wysockiego jak i Leonarda Cohena. Czyżykiewicz śpiewa swoje utwory oraz wiersze Josifa Brodskiego, którym jest zafascynowany. Artystę wyróżnia charakterystyczny głos i swoisty typ emocji, gdzie jego własne aranżacje przerywa niespodziewanie krzyk, przejmujący szept, melorecytacja. Jego teksty pozostają niedoścignionym wzorem dla wielu młodych twórców.

Bilety: 20/15 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej