W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Inauguracja kina w Teatrze Starym. "Panny z Wilka"

Inauguracja kina w Teatrze Starym. "Panny z Wilka"
Data rozpoczęcia 2012-09-17
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Film

"Panny z Wilka"
Polska – Francja 1979 / 116’ / od 12 lat
film zrekonstruowany cyfrowo w ramach Projektu KinoRP
reżyseria: Andrzej Wajda
scenariusz: Zbigniew Kamiński
wyk. Daniel Olbrychski, Maja Komorowska, Stanisława Celińska, Anna Seniuk, Krystyna Zachwatowicz

Wprowadzenie: Magdalena Sendecka
Jeden z najpiękniejszych filmów Andrzeja Wajdy. Prześwietlone słońcem kadry wykreowane przez Edwarda Kłosińskiego nadają nostalgiczną aurę opowieści o godzeniu się z niespełnieniem przynależnym ludzkiej egzystencji, z utratą i z perspektywą śmierci. Nagrodzony na festiwalu w Gdańsku i nominowany do Oscara, w Polsce - największy sukces frekwencyjny sezonu.

Wiktor Ruben (Daniel Olbrychski) wraca do miejsc, gdzie spędził młodość. Jednak spotkanie po latach z pannami z Wilka każe mu pozbyć się złudzeń, że można przezwyciężyć upływ czasu i zacząć życie od nowa.

Jakaś cienka nitka łączy nas z tym opowiadaniem , jakbyśmy w sobie odgrzebywali coś dawnego, coś z dzieciństwa, coś lepszego, coś piękniejszego. W „Pannach z Wilka” pojawia się świat wartości.
Andrzej Wajda

Bilety: normalne: 10 zł, ulgowe: 8 zł