W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Inny Lublin: Z domów bez domu. Bezdomni

Inny Lublin: Z domów bez domu. Bezdomni
Data rozpoczęcia 2017-10-19
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Przyszli do Domu Słów sami, bo usłyszeli, że w Lublinie jest takie miejsce. Zaproponowali stworzenie wystawy, a zespół Domu Słów zaproponował, by opowiedzieli o sobie - o tym jak to jest być bezdomnym lub mieć za sobą epizod bezdomności. I tak 19 października w Domu Słów odbędzie się wystawa i spotkanie poświęcone bezdomności.

Stworzone przez osoby z epizodem bezdomności obrazy, fotografie, zapiski wizji, wspomnień i rozmów stworzą na drugim piętrze Domu Słów twórcze instalacje, które opowiadać będą o świecie bezdomnym.

Tak o wystawie mówi jedna z autorek, Martyna:

Ci, którzy mają tak mało, którzy nie kupują, nie zużywają, nie produkują nowego, ratują ten świat. Ci, którzy mają wszystko, tworzą ten świat na nowo. Równowaga. Im jest nas więcej, tym trudniej.
Tyle prób i wizji stworzenia porządku na tym świecie. W poszukiwaniu zrozumienia i szacunku, dawania i oddawania energii, by przetrwać.
Podróże ludzi bezdomnych. Tam jest wszystko.
Ten, kto jest zły popełnia błędy. Tylko czym różni się szybka śmierć od tej, która każdego dnia odbiera nam siły?

Działanie odbywa się w ramach programu "Inny Lublin".

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej