W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Instalacja audiowizualna "Skąd się biorą słowa?"

Instalacja audiowizualna "Skąd się biorą słowa?"
Data rozpoczęcia 2016-06-30
Data zakończenia 2016-08-31
Miejsce Dom Słów, ul. Żmigród 1/ Królewska 17
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Instalacja audiowizualna pt. „Skąd się biorą słowa?” autorstwa Macieja Połynki oraz Macieja Pałki z lubelskiej grupy artystycznej Centrum Badania Możliwości.

Instalacja, zrealizowana w jednym z opuszczonych mieszkań na piętrze kamienicy, w której mieści się Dom Słów, łączy elementy narracji graficznej z technologią. Tematycznie nawiązuje do poezji konkretnej, w której znaczenie słowa i gramatyka wypowiedzi są podporządkowane jej formie graficznej lub dźwiękowej. Jednak przede wszystkim instalacja jest doświadczeniem niecodziennym i interaktywnym: zwiedzanie odbywa się w ciemności, z wykorzystaniem latarek. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu systemowi, ich światło pozwala jednocześnie oglądać zamieszczone na ścianach ilustracje i aktywować efekty dźwiękowe.

Za warstwę elektroniczną pracy odpowiada Maciej Połynko, artysta audiowizualny i dźwiękowy. Twórcą warstwy wizualnej jest Maciej Pałka, lubelska legenda sceny komiksowej. Wydarzeniu patronuje współtworzone przez obu artystów Centrum Badania Możliwości, czyli interdyscyplinarna grupa twórcza z Lublina, działająca na polu dźwięku, obrazu i technologii.

Projekt powstał w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin na realizację działań artystycznych.

Wystawa czynna: 30 czerwca - 31 sierpnia 2016
Zwiedzanie: w dni robocze w godz. 10: 00 – 16: 00