W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Jak Nabu szukał domu?
Data rozpoczęcia 2021-12-18
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału obowiązują zapisy
Kategoria Spotkanie

Wydarzenie jest częścią działania LAS Christmas

Zapisy:

Nie każdemu dziecku pisane jest szczęśliwe dzieciństwie w bezpiecznym domu. Niektóre z nich muszą przejść daleką drogę, nim znajdą się w dobrym do życia miejscu. Tak jest z chłopcem Nabu, uciekającym z rodzinnej wioski, w której ciągle płoną domy. Wybiera się w podróż, by znaleźć dom murowany, taki który się nie spali. Potowarzyszmy Nabu i zobaczmy, od czego zależy powodzenie jego planu. Czy mamy wpływ na losy ludzi, którym los odebrał wszystko. Scenariusz zajęć jest oparty na bajce Jarosława Mikołajewskiego „Wędrówka Nabu”.

Prowadzenie: Dorota Monkiewicz

Dorota Monkiewicz
Absolwentka historii UMCS i filozofii teoretycznej KUL, nauczycielka etyki. Redaktorka działu Edukacja filozoficzna w czasopiśmie „Filozofuj!”. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Praktyków Filozofii dla Dzieci SOPHIA. Współautorka książki Filozofuj z dziećmi i młodzieżą tom II.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej