W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jak to robią w Łodzi? – spotkanie z FabLab Łódź

Jak to robią w Łodzi? – spotkanie z FabLab Łódź
Data rozpoczęcia 2018-02-16
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala medialabowa (I piętro)
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Prezentację FabLab Łódź i dyskusję na temat ruchu wytwórców (maker movement) poprowadzi Grzegorz Belica, wiceprezes FabLab Łódź, project manager, koordynator projektów edukacyjnych i współpracy CSR, badacz polskiego i europejskiego ruchu wytwórców. Ruch maker movement odwołuje się do popularnej niegdyś i w Polsce kultury majsterkowania, naprawiania i konstruowania. Makerspace’y, fablaby czy hackerspace’y to z założenia miejsca otwarte dla wszystkich, skupiające ludzi o różnych umiejętnościach i zainteresowaniach. To oddolna inicjatywa projektów, wynalazków, innowacji i edukacji.

Podczas spotkania poznamy przykład prężnie działającego fablabu z Łodzi. Popracujemy też wspólnie nad zidentyfikowaniem potencjału, który tkwi w lubelskim środowisku makerskim. Spotkanie będzie także okazją do poznania „od kuchni” Warsztatu Medialabowego, który mieści się w Warsztatach Kultury w Lublinie oraz jego wyposażenia.