W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Jak to się mówi" - spotkanie z Barbarą Michałowską-Rozhin

"Jak to się mówi" - spotkanie z Barbarą Michałowską-Rozhin
Data rozpoczęcia 2018-09-06
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Podstawowa rzecz – wyłączyć czy włączyć myślenie o poprawnej polszczyźnie? I czy wziąść czy wziąć sobie to do serca? W dwa tysiące osiemnastym czy dwu tysięcznym osiemnastym roku?

DDK "Węglin" zaprasza na inaugurację drugiej część projektu „Jak to się mówi?”. We wrześniu i październiku odbędzie się ponad sto spotkań tematycznych na terenie całego Lublina. Zanim jednak to nastąpi, w problematykę projektu wprowadzi nas Barbara Michałowska-Rozhin, logopedka, specjalistka z zakresu emisji głosu, techniki mówienia i polszczyzny mówionej, wieloletnia wykładowczyni Zakładu Logopedii UMCS w Lublinie, wyróżniona w 2018 roku Medalem Prezydenta Miasta Lublin.

Projekt „Jak to się mówi?” zakłada zaangażowanie mieszkańców dzielnic Lublina w działania edukacyjne z zakresu umiejętności prawidłowego posługiwania się polszczyzną mówioną oraz propagowania najlepszych wzorców językowych. Działania odbywać się będą na terenie całego miasta, m.in. w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego i będą skierowane do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Organizator Projektu / Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Partner Projektu / Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego
Udział w projekcie jest bezpłatny
Kontakt – Mateusz Nowak, – pomysłodawca i koordynator merytoryczny projektu
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Ojczysty – dodaj do ulubionych.