W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jaki kształt ma to, co czuję? ǀ Warsztat plastyczny

Jaki kształt ma to, co czuję? ǀ Warsztat plastyczny
Data rozpoczęcia 2021-10-10
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7, sala warsztatowa
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału obowiązują zapisy
Kategoria Warsztaty

Warsztaty Kultury zapraszają dziewczyny i dziewczynki do udziału w warsztatach plastycznych, które poprowadzą znane ilustratorki i graficzki. Podczas spotkań zaproszone artystki opowiedzą o swojej pracy i dziedzinie grafiki jaką najczęściej uprawiają.

Na najbliższych warsztatach dziewczynki w wieku 7-9 lat wraz z ilustratorką Agatą Królak popracują nad emocjami i podczas warsztatu plastycznego „Jaki kształt ma to, co czuję?” stworzą abstrakcyjne ilustracje. Zajęcia są prowadzone w ramach cyklu „Jak będę duża zostanę…GRAFICZKĄ”.

Agata Królak – ilustratorka, projektantka, artystka sztuk wizualnych, doktorantka i asystentka na Wydziale Grafiki ASP w Gdańsku. Jej prace charakteryzuje naiwność i prostota. Artystka lubi zabawy kształtem i barwą oraz poszukiwania znaczeń w formach abstrakcyjnych. Jest autorką książek ilustrowanych i obrazkowych: Ciasta, ciastka i takie tam, Z działki, z lasu i takie tam (wyróżniona Znakiem Jakości Trójki), Robimisie, Różnimisie, Wytwórnik domowy (wyróżniona tytułem MUST HAVE Festiwalu Łódź Design), Skrytki (wyróżnienie polskiej sekcji IBBY w kategorii opracowanie graficzne). Od roku 2013 zajmuje się również ilustracją prasową, współpracowała m.in. z magazynami: „Wysokie Obcasy”, „Kikimora”, „Gaga”, „Zwierciadło”, „Charaktery”, „Ty i ja”, „Zwykłe Życie”, „Soul”, „Fragile”, „K Mag” oraz angielskim magazynem dla dzieci „Anorak Magazine”. Jej prace były pokazywane na wystawach w Polsce i festiwalach zagranicą m. in. Design September w Brukseli, COW International Design Festiwal w Dniepropietrowsku, Wanted Design w Nowym Jorku, Designers Week w Tokyo, Design Festiwal w Londynie.

www.agatakrolak.com

Dla kogo: dziewczynki w wieku 7-9 lat
Udział bezpłatny, zapisy przez formularz online dostępny na stronie internetowej Warsztatów Kultury