Jarmark Rękodzielniczy: godz. 11.00-17.00, Stare Miasto
stragany kupieckie i pokazy rzemiosł
Występy kapel: Kapela Dudziarska Manugi, Kapela Maliszów, Zespół Śpiewaczy Brusowianki
Agata Harz i Remigiusz Mazur Hanaj – Pieśni Dziadowskie
Tajemnice dawnej fotografii – portrety na szkle
„Jarmarczne Błazeństwo” – Khalid Tyabji
Kataryniarze
Warsztaty:
Letnia Szkoła Plecionkarstwa: godz. 11.00-15.00, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów, ul. Dominikańska 1
Otwarte warsztaty rzemiosła: godz. 11.00-18.00, Stare Miasto
Warsztat gry na suce biłgorajskiej: godz. 11.00-14.00, Aula Klasztoru OO. Dominikanów, ul. Dominikańska 1
Prowadzenie: Zbigniew Butryn, Krzysztof Butryn
zapisy u organizatora, ilość miejsc ograniczona: tel. (81) 533 08 18
Warsztaty robienia kwiatów z bibuły: godz. 11.00-13.00, Stowarzyszenie Twórców Ludowych, ul. Grodzka 14
Prowadzenie: Alicja Matczak
zapisy u organizatora, ilość miejsc ograniczona: tel. (81) 533 08 18
Warsztaty wycinanki łowickiej: godz. 13.30-15.30, Stowarzyszenie Twórców Ludowych, ul. Grodzka 14
Prowadzenie: Maria Ciechańska
zapisy u organizatora, ilość miejsc ograniczona: tel. (81) 533 08 18
Warsztaty robienia fujarek: godz. 15.00-18.00, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów, ul. Dominikańska 1
Prowadzenie: Jan Malisz
zapisy u organizatora, ilość miejsc ograniczona: tel. (81) 533 08 18
Warsztaty tańców wielkopolskich: godz. 16.00-18.00, Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena, ul. Dominikańska 1
Prowadzenie: Zofia Dragan i Kapela Dudziarska Manugi
Warsztat malowania na szkle: godz. 16.00-18.00, Stowarzyszenie Twórców Ludowych, ul. Grodzka 14
Prowadzenie: Marta Walczak-Stasiowska
zapisy u organizatora, ilość miejsc ograniczona: tel. (81) 533 08 18
Pokaz wypiekania sękacza: godz. 16.00, ul. Archidiakońska/Plac po Farze
Pokaz poprowadzi Nijole Sakociene z Litwy
Wystawy:
„Niech się plecie!” godz. 13.00-19.00, Krużganki Klasztoru OO. Dominikanów, ul. Dominikańska 1
„… z wikliny” godz. 13.00-19.00, Galeria Gardzienice, ul. Grodzka 5A
„A śpiewak zawsze był sam” godz. 13.00-19.00, Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena, ul. Dominikańska 1
Wystawa fotografii Norberta Roztockiego poświęcona Stanisławowi Fijałkowskiemu
„Młodość i muzyka 1930-1960” godz. 11.00 – 21.00, Plac po Farze
Wystawa fotografii ze zbiorów Remka Mazura Hanaja, Ireny Krawiec, Daniela de Latoura, Mateusza Niwińskiego
Spektakle/spotkania/opowieści:
Klocki MuBaBao godz. 11.00-14.00, Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena, ul. Dominikańska 1
Budowanie z opowieści z Michałem Malinowskim
„Wstydek Bajtek i Drewniane Ludki” – spektakl dla dzieci, godz. 14.00-15.00, Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena, ul. Dominikańska 1
Teatr Scena Lubelska, reż. Katarzyna Żytomirska
„Spowiedź w drewnie” godz. 21.00-22.00, Wirydarz Klasztoru OO. Dominikanów, ul. Dominikańska 1
Teatr Remiza, reż. Michał Zgiet
Opowieści Roztoczańskie godz. 18.00-19.00, Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena, ul. Dominikańska 1
Spotkanie autorskie słowno-muzyczne z Katarzyną Żytomirską autorką książki „Opowieści Roztoczańskie”
Zwiedzanie i Historia Lublina od godz. 11.00 do 18.00, początek zwiedzania o pełnych godzinach, Miejsce zbiórki: Plac Łokietka – Punkt Informacyjny Jarmarku Jagiellońskiego
Pięciu lubelskich przewodników bezpłatnie oprowadzi chętnych po Starym Mieście i Jarmarku Jagiellońskim.
Spotkanie Zachód - Wschód na rowerach godz. 11.00 – rozpoczęcie na starym moście na Bystrzycy (na przedłużeniu ulicy Kalinowszczyzna)
Organizator: „Unia Szlaków Zachód-Wschód”, Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin”
„Jidn in Lublin - Żydzi w Lublinie” godz. 17.00-19.00, miejsce zbiórki: Plac Zamkowy (przy schodach)
Spacer po nieistniejącym Mieście ze Stowarzyszeniem Studnia Pamięci
Koncerty:
Monodia Polska godz. 14.00-15.00, Bazylika OO. Dominikanów, ul. Złota 9
„Pieśni o rzeczach ostatecznych”
Potańcówka Jarmarkowa – oberki, mazurki, podróżniaki… godz. 22.00-01.00, Plac przed Teatrem im. H. Ch. Andersena, ul. Dominikańska 1
Kapela Dudziarska Manugi, Kapela Niwińskich