W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Jarmark Rękodzielniczy
Data rozpoczęcia 2014-08-17
Godzina rozpoczęcia 10:00
Kategoria Jarmark

Twórcy ludowi zaprezentują rzemiosło poprzez ekspozycję wyrobów rękodzielniczych na straganach rozstawionych na terenie Starego Miasta. W Jarmarku weźmie udział blisko 250 twórców z Polski, Ukrainy, Białorusi, Słowacji i Litwy. Tematem przewodnim tegorocznego Jarmarku Jagiellońskiego jest wycinanka.

Jarmark to nie tylko handel, ale przede wszystkim prezentacja tradycji rękodzieła i sztuki ludowej. Na straganach można będzie znaleźć m. in.: rzeźbę z drewna i gliny, malarstwo ludowe, ikony, wyroby kowali, kosze z wikliny, rogożyny, ozdoby wyplatane ze słomy i z drutu, koronkę klockową, haft łowicki, także zabawkę ludową, kapelusze słomiane, wyroby garncarzy z Huculszczyzny, Połtawy, Litwy, Słowacji i wiele innych wyrobów. Bogactwo wyrobów pozwala dostrzec różnice i podobieństwa pomiędzy poszczególnymi regionami etnograficznymi.


15 sierpnia (piątek) godz. 11.00-18.00
16-17 sierpnia (sobota-niedziela), godz. 10.00-18.00