W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF johannes wieland/USA, ”newyou”

Data rozpoczęcia 2009-11-12
Godzina rozpoczęcia 19:30
Kategoria Spektakl

johannes wieland/USA, ”newyou”
choreografia, pomysł projektu: Johannes Wieland
tańczą: Brea Cali, Ryan Mason, Lillian Stillwell, Isadora Wolfe
muzyka: Barry White, phonophani, Bert Kaempfert (między innymi)
światła: James Clotfelter
technika: Magdalena Gornicka
kostiumy: Johannes Wieland
czas trwania: 90 min.

Johannes Wieland i jego kompania johannes wieland, w newyou zagłębiają się w filozoficzną sferę kłamstwa i szczęścia. W składzie obejmującym pięciu wykonawców i współpracującego operatora video, sztuka miała swoja premierę w czerwcu 2008 w Nowym Jorku a następnie odbyła tournee poprzez Europę.
„Wieland bada przypadki które pulsują z ukrytą pasją i gwałtownością - oczyszczając, rozwarstwiając i roz-szywając je, tak jak chirurg zwinnie władając skalpelem i igłą”
Deborah Jowitt, The Village Voice.
Wieland eksploruje szczęście jako stan emocjonalny i zagląda pod powierzchnię pytając:”...czy w celu osiągnięcia szczęścia okłamujemy samych siebie?”
johannes wieland rozpoczął swoja działalność w 2002 roku w Nowym Yorku i od tej pory zdobył szacunek i uznanie oraz otrzymał wiele prestiżowych nagród.
Johannes Wieland jako założyciel i choreograf wyraża i nadaje kształt kompanii johannes wieland. Choreografia Wielanda używa napędzanego architektonicznie zrozumienia ciała, ruchu i przestrzeni zagłębiając się w ludzki umysł aby stworzyć abstrakcję, metamorficznie bogatego repertuaru dla swojego zespołu.
źródło: johannes wieland

Najważniejsze wydarzenia cykliczne

Warning: mkdir(): No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 358 Warning: chmod(): No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 359 Warning: fopen(gfx/_logs/error_12_d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e.xml): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 380 Warning: mkdir(): No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 358 Warning: chmod(): No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 359 Warning: fopen(gfx/_logs/error_12_d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e.xml): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/edito/lib/EditoError.php on line 380