W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Już pachnie wiosną… - spotkanie poetyckie

Już pachnie wiosną… - spotkanie poetyckie
Data rozpoczęcia 2013-03-21
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spotkanie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji, Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” i Klub „Aktywni 50+”, serdecznie zapraszają na wieczór poezji Jolanty Wysokińskiej i Światomira Ząbka, w ich autorskim wykonaniu.

Jako motto, a jednocześnie zaproszenie na nasze spotkanie, przywołamy wiersz Jolanty Wysokińskiej:
Już pachnie wiosną
Sennie powraca życie
Zaczynają budzić się marzenia
I wątpliwości czy się spełnią
Już pachnie wiosną
Czuję to, choć na dworze zimno
W powietrzu unosi się zapach
Oczekiwania.

Jolanta Wysokińska – posiada wyższe wykształcenie humanistyczne. Amatorsko maluje obrazy, pisze wiersze, śpiewa w chórze. Ciekawa świata i ludzi. Ceni przyjaźń i prawdomówność. Chętnie pomaga innym. Wyznaje zasadę: żyj w poszanowaniu godności człowieka, kimkolwiek by był.

Światomir Ząbek – koziorożec, rocznik 1936. Doktor matematyki, informatyk programista, weteran pierwszych lat tworzenia zrębów informatyki w Polsce, wieloletni (dziś już emerytowany) nauczyciel akademicki UMCS, autor systemów informatycznych i podręczników z zakresu programowania… i równocześnie przez wiele lat uczestnik amatorskiego ruchu recytatorskiego, laureat kilku nagród centralnych konkursów recytacji i teatrów żywego słowa (także jako ich reżyser), popularyzator sztuki recytatorskiej

Wstęp wolny !