W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Kabaret Godziemba
Data rozpoczęcia 2015-03-25
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Koncert

Występują:
Marta Bijas, Irena Bogucka, Grażyna Czarnota, Beata Filipczak, Anna Kuszneruk, Irena Mazur, Edyta Łakomy, Helena Spuz vel Szpoz, Ewa Surdacka, Dariusz Boruch, Robert Karwat, Henryk Mizura, Krzysztof Witaszek, Marian Zawiślak, Krzysztof Żak

Adaptacja i wybór tekstów Dariusz Boruch
Oprawa muzyczna i akompaniament Renata Kreft
Reżyseria Klara Kistelska

Wstęp wolny

Kabaret Godziemba to projekt zrealizowany w 2014 r. przez twórców i członków Amatorskiego Teatru Towarzyskiego oraz innych środowisk aktorów, piosenkarzy i plastyków. Projekt ten wychodzi naprzeciw potrzebom działania poprze krótkie formy sceniczne aktorów i piosenkarzy amatorów.
Nazwa kabaretu nawiązuje do historii Węglina Północnego – dzielnicy Lublina. Jest to nazwa herbu rodziny Węglińskich, której to członkowie przez pewien czas byli właścicielami folwarku leżącego na terenie dzisiejszego Węglina.
Pierwszy program Kabaretu Godziemba pt. „Dudek Show” oparty jest na skeczach, wierszach, monologach i piosenkach kultowego „Kabaretu Dudek”, który działał na przełomie lat 60. i 70. pod kierownictwem Edwarda Dziewońskiego. W kabarecie tym występowali najlepsi polscy aktorzy teatru, filmu i estrady a jego gwiazdami byli Irena Kwiatkowska, Magdalena Zawadzka, Anna Seniuk, Jan Kobuszewski, Wiesław Michnikowski czy Wiesław Gołas.

Powiązane:

Dom Kultury LSM