W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Kalejdoskop izraelsko-polski". Wykłady otwarte Yarona (Karola) Beckera

"Kalejdoskop izraelsko-polski". Wykłady otwarte Yarona (Karola) Beckera
Data rozpoczęcia 2016-01-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Sala Czarna, Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN”,ul. Grodzka 21
Organizator Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN”
Udział Bezpłatny
Kategoria Wykład

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką żydowską na wykłady otwarte Yarona (Karola) Beckera. Spotkania są okazją do swobodnej dyskusji na interesujące nas tematy.

Spotkanie #5.
Zderzenie cywilizacji czy wojna polityczna? O historii konfliktu izraelsko-palestyńskiego (część 2).

Cykl wykładów ma służyć jako wprowadzenie do wiedzy o współczesnym Izraelu, o jego korzeniach  historycznych, kulturze, osiągnięciach i porażkach. W tym migotliwym spojrzeniu na Izrael będziemy wplatać historię polsko-izraelskich kontaktów. To także wykłady o śladach polskości w Izraelu i śladach żydowskiej kultury w Polsce.

Zastanowimy się także nad nauczaniem historii o Zagładzie i historii drugiej wojny światowej w obu krajach i opowiemy o współpracy i problemach w tej dziedzinie między Izraelem a Polską. 
Postaramy się by wykłady były ilustrowane środkami audiowizualnymi i by dążyły do dialogu i dyskusji  na powyższe tematy. Zapraszamy więc najserdeczniej w tę podróż wiedzo-znawczą.

Niedostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej