W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF "Kalejdoskop izraelsko-polski". Wykłady otwarte Yarona (Karola) Beckera

Data rozpoczęcia 2016-03-30
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Brama Grodzka, Sala Czarna, ul. Grodzka 21
Organizator Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN
Udział Bezpłatny
Kategoria Wykład

Zderzenie cywilizacji czy wojna polityczna? O historii konfliktu izraelsko-palestyńskiego cz. 3.
Kontynuacja zagadnienia.

Cykl wykładów ma służyć jako wprowadzenie do wiedzy o współczesnym Izraelu, o jego korzeniach  historycznych, kulturze, osiągnięciach i porażkach. W tym migotliwym spojrzeniu na Izrael będziemy wplatać historię polsko-izraelskich kontaktów. To także wykłady o śladach polskości w Izraelu i śladach żydowskiej kultury w Polsce.Zastanowimy się także nad nauczaniem historii o Zagładzie i historii drugiej wojny światowej w obu krajach i opowiemy o współpracy i problemach w tej dziedzinie między Izraelem a Polską. Postaramy się by wykłady były ilustrowane środkami audiowizualnymi i by dążyły do dialogu i dyskusji  na powyższe tematy.

Yaron Karol Becker -  filozof, historyk, dziennikarz, tłumacz, aktywista społeczny, orędownik dialogu międzykulturowego, działacz na rzecz porozumienia izraelsko-palestyńskiego, były współpracownik Instytutu Polskiego w Tel Awiwie. Wykładał historię na uniwersytecie w Tel Avivie (1970-1973), filozofię rosyjską i polską (1992-2002) oraz historię i nauki społeczne w izraelskich liceach (1973-2000). Za pracę na rzecz relacji polsko-izraelskich został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Złotym Krzyżem Zasługi. Na stałe współpracuje z Ośrodkiem „Brama Grodzka - Teatr NN”.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne